CZY DODATKOWE LEKCJE JĘZYKA ANGIELSKIEGO SĄ KONIECZNE?

9

Lekcje prywatne, grupowe, zajęcia z native speakerem ? możliwości dodatkowych zajęć języka angielskiego mamy w dzisiejszym czasie pod dostatkiem. Już od długiego czasu zyskują one popularność, która nie wydaje się zwalniać! Jak to więc jest z tymi korepetycjami? Czy warto?

Każdy rodzić chce dla swojego dziecka wszystko to, co najlepsze. Korepetycje nie są natomiast tanim wydatkiem. Ten aspekt jest głównym powodem naszych wątpliwości. W dalszej części tekstu postaramy się przybliżyć Wam kwestie korepetycji i odpowiedzieć na te najczęściej zadawane pytania. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do dalszego czytania! 

Od kiedy możemy się zdecydować na dodatkowe zajęcia?

Tak naprawdę na pomoc korepetytora możesz liczyć na każdym etapie Twojej edukacji. Co ciekawe, coraz częstszym rozwiązaniem jest zatrudnianie niani do dzieci, która dodatkowo jest native speakerem i posługuje się językiem angielskim płynnie. Rozmawia ona z dzieckiem i oswaja je z obcą dla nich mową. Jest to z pewnością bardzo innowacyjne rozwiązanie, które w przyszłości przynosi wiele korzyści. 

Jedną z popularniejszych opcji lekcji dodatkowych okazują się te pobierane przed planowym rozpoczęciem nauki angielskiego – przeważnie jest to okres chwile przed lub w trakcie trwania przedszkola. Najczęściej są to grupowe zajęcia, podczas których dziecko uczy się przez zabawę. Oswaja to z językiem i sprawia, że maluch chętnie przychodzi na zajęcia, a same lekcje wywołują u nich pozytywne skojarzenia. 

Następnym popularnym rozwiązaniem są korepetycje przyjmowane przez nieco starszych uczniów; tych w wieku szkolnym, a nawet starszych. Opcji tutaj jest mnóstwo. Mogą to być zajęcia grupowe, indywidualne, z native speakerem czy te prowadzone w formie online ? do wyboru, do koloru. Wszystko zależy od preferencji ucznia!

Czyli lekcje angielskiego w szkole nie wystarczą?

W przypadku, gdy Twoje dziecko nie okazuje zainteresowania ani nie wiąże swojej przyszłości z językiem angielskim, a same jego lekcje nie sprawiają mu przyjemności ? szkolne lekcje angielskiego w zupełności wystarczą. Uczeń opanuje podstawy i będzie mógł spokojnie nawiązać kontakt z obcokrajowcem. Jeżeli jednak nasze dziecko planuje w przyszłości działać z językiem angielskim (np. pracować w zagranicznej firmie czy wybrać tego typu kierunek studiów), warto się na tego typu lekcje zdecydować. 

Pamiętajmy również, że zajęcia grupowe (bo w takiej postaci są przeprowadzane lekcje w szkole) nie są dobre dla każdego ucznia. Niektórzy studenci nie otrzymują należytej uwagi lub najzwyczajniej w świecie wstydzą się odezwać na forum klasy. Widząc taką sytuacje powinniśmy reagować i zapisać nasze dzieci na lekcje indywidualne, aby wspierać ich edukacje.  

Jak się na to zapatrywać?

Po pierwsze: nie róbcie nic na siłę. Sprawcie, aby proces nauki był naturalny, a korepetycje przeprowadzane pod czujnym okiem zawodowca. Jeżeli widzicie, że Wasze dziecko zdecydowanie nie pała sympatią do języka angielskiego, a lekcje dodatkowe nie są dla niego przyjemnością, a nudnym obowiązkiem ? po prostu nie ma sensu kontynuować zajęć. Jest to wtedy przysłowiowe wyrzucanie pieniędzy w błoto, które nie przynosi korzyści ani naszemu portfelowi, ani uczniowi. Jeżeli jednak nasze dzieci same z siebie wykazują chęci do nauki nowego, obcego języka ? pomóżmy im. Otwórzmy im nowe drogi tak, aby na przyszłość mogły nam podziękować! Obiecujemy, że wszystkie wysiłki się opłacą. 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *